9,023 total views,  14 views today

کشور سوئد با طبیعت بسیار زیبا و سرد خود جاذبه های گردشگری متعددی دارد که یکی از خاصترین آنها هتل یخی می باشد. تماشای شفق قطبی در یک طبیعت بکر و سپس اقامت در یک هتل یخی منحصر به فرد تجربه ای رویایی به شمار می آید. هتل یخی واقع در روستا یوکاسژروی در سوئد این امکان را فراهم ساخته است تا این تجربه رویایی به باشکوه ترین شکل ممکن محقق شود.

نخستین هتل یخی در سال ۱۹۸۹ در کشور سوئد راه اندازی شد. امروزه این هتل به گونه ای هنرمندانه حکاکی و دیزاین شده است که مسافران خود را شگفت زده می سازد. این هتل از ۳۵ اتاق یخی فوق العاده زیبا و جذاب تشکیل شده است. برای ساخت این اقامتگاه از حدود ۵۰۰۰ تن یخ استفاده می شود.

اتاق یخی

امکانات این اتاق ها کامل بوده و مسافران در آنها آسایش و رفاه کامل خواهند داشت. نکته قابل توجه این است که تم و طراحی داخلی این هتل هر ساله تغییر می کند و به روز می شود. همین امر موجب جذابیت آن شده است. هر ساله گردشگران زیادی برای تجربه اقامت در این هتل و لذت بردن از تماشای شفق قطبی در شب به این روستا در سوئد سفر می کنند.

این اقامتگاه لوکس و منحصر به فرد پس از چند ماه با ذوب شدن یخها از بین رفته و با فرا رسیدن فصل سرما مجددا ساخته می گردد. آیس بار، تالار مراسم یخی، غذا خوری های یخی در کنار تفریحات بسیار جذابی نظیر سورتمه سواری و بازی در پارک یخی که برای مسافران تدارک دیده شده است، این هتل را تبدیل به یکی از قطب های مهم گردشگری در سوئد تبدیل کرده است. وجود سونا و حمام های آب گرم شرایط لذت بردن هر چه بیشتر مسافران این هتل را فراهم کرده است. چشیدن طعم غذاهای خوشمزه محلی در برنامه منو سرآشپز این هتل جذابیت سفر را کامل می سازد.